Kasulikku infot kohalikele ja külalistele

Transport

Röa külas on kaks bussipeatust – Kärneri ja Töngi. Busside väljumisaegu saab otsida lehelt bussireisid.ee .

Lähim raudteejaam – Lohu – asub küla piirist umbes 1,5km Tallinna poole. Rongiplaane saab vaadata lehelt elron.ee .

Poed

Lähimad poed asuvad Hagudis (u. 5km) ja Kohilas (u. 7km).

Röa külas asub Hepa tankla, kust saab peale kütuse osta hamburgerit, jooke, maiustusi jms.

Kaks korda nädalas käib meie külas kauplusauto.

Teisipäeviti kell 14:05 peatub autoparandustöökoja ees valge Ford Transit, kust kohapealt saab osta esmatarbekaupu ja saab ka Internetist ette tellida. Vaata kaubapunkt.ee. Graafik võib muutuda. Kaupluse liikumise graafik on kirjas ka aadressil http://kaubapunkt.ee/graafik.php

Kolmapäeviti umbes kella 13 ajal peatub Kärneri bussipeatuse juures suur buss, kust saab toidukraami osta.

Keskkond

Jäätmeprobleemidest vallas

Ohutus ja turvalisus

Lihtne juhis hädaabiinfoga, kuhu vajadusel pöörduda abi saamiseks või abivajadusest teatamiseks (PDF-fail).

Tuleohutusseadus

Pane kirja oma koordinaadid:

Selleks, et päästeametil ja kiirabil oleks kergem abivajajani jõuda, soovitab päästeamet välja uurida ja kirja panna oma kodu koordinaadid. Seda saab teha kahel viisil:
1. Kasuta GPS-seadet ja vaata, mis on sinu kodu X ja Y koordinaadid.
2. Vaata koordinaate Maaameti kaardilt:
* Ava Maaameti kaart – http://geoportaal.maaamet.ee/ (ja sealt nupp “Ava Eesti kaart”)
* Otsi kaardilt oma kodukoht
* Vajuta nuppu Ava koordinaatide paneel, liigu kursoriga sobiva koha peale ja vaata, mis on X ja Y koordinaadid.

Need numbrid kirjuta üles ja pane näiteks koju telefoni kõrvale. Kui vaja hädaabisse helistada, siis saab neile need numbrid öelda.

Kellel GPS-seadet ega Interneti kasutamise võimalust pole, võib paluda abi oma naabrilt või küla MTÜ juhatuselt.

Raplamaa korstnapühkijad:

Jrk.nr Nimi Vald Kontakt e-mail Kutse-
tunnistuse nr.
Kehtib
1. Ardi Pihlakas Kehtna 5277258 ardi.pihlakas@nullrescue.ee 039479 20.03.2009- 20.03.2014
2. Janno Riis Juuru 5182856 janno.riis@nullrescue.ee 041188 01.06.2009- 01.06.2014
3. Tarmo Vain Raikküla 5104961 tarmo.vain@nullrescue.ee vaint@nullhot.ee 038935 20.01.2009- 20.01.2014
4. Meelis Remmel Märjamaa 56606176 meelis.remmel@nullrescue.ee 038931 20.01.2009- 20.01.2014
5. Janek Otsa Kohila 55647810 janek.otsa@nullgmail.com 032835 20.06.2008- 20.06.2013
6. Andrus Siraki Kohila 5048263 andrussiraki@nullhot.ee 038932 20.01.2009- 20.01.2014
7. Potipoiss OÜ, Pepe Sussen Kehtna, Rapla 58072581 info@nullpotipoiss.ee

http://www.potipoiss.ee

041187 01.06.2009- 01.06.2014
8. Vahva Korstnapühkija OÜ, Andres Lokk Raplamaa 53799333 korstnatroll@nullgmail.com

http://korstnapühkija.era.ee/

064495 19.10.2011 – 18.10.2016

Korstnapühkijate kutsetunnistust saab kontrollida aadressilt www.kutsekoda.ee

Küla olulisemad punktid kaardil


Vaata kaarti suuremalt